Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Sekání trávy
Datum nahlášení: 01.07.2019
Kategorie závady: Veřejná zeleň
Popis závady: V Teplicích (Šanov ll) sledujeme poměrně časté sekání travní plochy. Bylo by možné tuto činnost omezit? Už i v jiných městech pochopili, že obzvlášť v tomto horkém a suchém počasí posekaná tráva rychleji usychá a žloutne, půda snadno ztrácí vláhu. Oproti tomu živé ploty kolem některých paneláků v Trnovanské ulici rostou a zarůstají rychleji. Už by to stříhání potřebovaly.
Lokalita závady: část obce Trnovany, Teplice, okres Teplice
Toto hlášení řeší: Bc. Vendula Pillerová (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Sekání trávy probíhá dle pravidelného harmonogramu. Ohledně střihu živých plotů, tento střih je právě prováděn po celém městě. Do ulice Trnovanská, by se měl dojít tento týden.