Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Dopravní začení
Datum nahlášení: 02.04.2016
Kategorie závady: Dopravní značení
Popis závady: Dobrý den. Na chodnících v ulici Seifertově je vydlážděn přechod pro slabozraké, svislé i vodorovné značení přechodu chybí.
Lokalita závady: ulice Seifertova, Teplice, okres Teplice
Toto hlášení řeší: Bc. Markéta Kokšalová (odbor dopravy)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Závada bude prověřena a případně odstraněna.
---------------------------------------------------------
Dobrý den,
v uvedeném místě se nejedná o přechod pro chodce, ale o místo pro přecházení dle vyhl. č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích.
Místa pro přecházení nezakládájí přednost pro chodce a nejsou vyznačena dopravním značením. Orientační hmatové prvky se na místě pro přecházení nezřizují a tato místa nejsou vhodná pro osoby nevidomé/slabozraké.
S pozdravem
Bc. Markéta Kokšalová
oddělení dopravy
Magistrát města Teplice