Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Setřené značení retardérů
Datum nahlášení: 04.05.2020
Kategorie závady: Dopravní značení
Popis závady: Žluté značení retardérů je již téměř setřené a retardéry nejsou za šera vidět.
Lokalita závady: Zeyerovo náměstí, Teplice, okres Teplice
Toto hlášení řeší: Daniel Městka (odbor dopravy)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, zmíněné příčné prahy jsou z obou stran označeny příslušnou svislou dopravní značkou, která na jejich přítomnost upozorňuje. Navíc je zmíněný úsek součástí zóny s nejvyšší povolenou rychlostí 30km/h. Pokud se řidič řídí dopravním značením a respektuje jej, pak by neměl být s průjezdem přes zmíněný příčný práh problém. Zpomalovací prahy měníme v případě, že jsou nějak mechanicky poškozené, popř. uvolněné.
S pozdravem
D. Městka
odbor dopravy
MgM Teplice