Stav zpracování: NELZE VYŘÍDIT
Název hlášení: Nepřehledná dopravní situace při vyjíždění z vedlejší ulice od Bowlingu pana Petersika na ulici Trnovanskou
Datum nahlášení: 04.11.2018
Kategorie závady: Dopravní značení
Popis závady: Při vyjíždění z vedlejší ulice (viz fotografie v příloze) brání obvykle ve výhledu auta stojící na chodníku podél plotu restaurace Bowling. Nyní na fotografii stojí vyjímečně na chodníku pouze jedno auto, ale většinou parkují auta v celé délce tohoto chodníku a to až k odbočce, takže dokonale zakryjí výhled při odbočování do leva. V této věci navrhuji nějak zakázat parkování na tomto chodníku a samozřejmě případně i při kraji tohoto chodníku. Samozřejmě, že se pro bezpečný výjezd nabízí případně systém zrcadel, pokud by zajištění zákazu stání na chodníku nebo při chodníku bylo neúčinné. Tento podnět chápejte pouze jako vyjádření mé obavy, aby se v tomto místě v budoucnu nestalo nějaké neštěstí
Lokalita závady: ulice Trnovanská, Teplice, okres Teplice
Přiložená fotografie:
Toto hlášení řeší: Daniel Městka (odbor dopravy)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. V tomto případě se spíše jedná o vyjíždění z účelové komunikace (z místa ležícího mimo pozemní komunikaci), kdy nelze v každém případě zajistit požadované rozhledové poměry. Místo ani není označeno jako křižovatka. Vyžadují-li to okolnosti, zejména nedostatečný rozhled, musí řidič dle zákona v krajním případě zajistit bezpečné vjetí na pozemní komunikaci pomocí způsobilé a náležitě poučené osoby. Obdobná místa jsou při mnoha výjezdech ze dvorů a pokud bychom chtěli zajistit dostatečné rozhledové poměry pro všechny takové výjezdy, přišli bychom řádově o stovky parkovacích míst.
S pozdravem
D. Městka
odbor dopravy
Magistrát města Teplice