Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Blikající reklamy
Datum nahlášení: 07.03.2022
Kategorie závady: Nezařazeno
Popis závady: Chtěla bych upozornit na 2 místa, kde světelná reklama narušuje pozornost řidiče. Při jízdě se řidič dívá na blikající reklamu a může ztratit pozornost, zda nevbíhá dítě do vozovky apod. 1. je u potravin Březová 3040, pohybující se světelný nápis Dobrý den, který se po cestě autem po ul. Novoveská z Bílé cesty na Novou Ves objeví na horizontu. 2. je u kavárny Pražská 3227, blikající červené světlo na šálku. Bavila jsem se o tom s několika známými, kteří mi situaci (zejména na Pražské) potvrdili. Proto jsem se rozhodla vám napsat a na tuto skutečnost upozornit. Děkuji, že dopravní situaci prošetříte v zájmu bezpečnosti.
Lokalita závady: Pražská 3227, Teplice, 415 01, Teplice
Toto hlášení řeší: Daniel Městka (odbor dopravy)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Váš podnět prověříme a předáme Policii ČR dopravnímu inspektorátu k vyjádření.
Výše uvedený podnět byl prověřen a zmíněné světelné reklamy nebyly vyhodnoceny jako nebezpečné.