Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Břízy
Datum nahlášení: 07.09.2020
Kategorie závady: Veřejná zeleň
Popis závady: Kolem panelového domu v Proseticích je dost bříz, ze kterých je spoustu alergií a zároveň bordelu, když kvetou. Bříza je vlastně plevel, šlo by tyto stromy vykácet a časem tam vysadit jiné?
Lokalita závady: Prosetická, Teplice, Teplice
Toto hlášení řeší: Bc. Vendula Pillerová (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, dřeviny byly dne 10/9/2020 prověřeny na místním šetření. U těchto dřevin není zákonný důvod ke kácení.
--------------------------------------------------------------
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Dřeviny budou dne 10/9/2020 prověřeny na místním šetření , nicméně již nyní Vám sděluji, pokud nebude ke kácení zákonný důvod ( špatná vitalita, zdravotní stav či provozní bezpečnost ) dřeviny budou ponechány na svém stanovišti, jelikož alergie či opad květů a plotů není zákonný důvod ke kácení.