Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Strom nad parkovištěm
Datum nahlášení: 10.07.2022
Kategorie závady: Veřejná zeleň
Popis závady: Smetanova 188/20. Vzrostlý kaštan poškozuje zaparkovaná vozidla, hlavně při silném větru. Padající větve, kaštany.
Lokalita závady: Smetanova ev. č. 3003, Teplice, 415 03, Teplice
Přiložená fotografie:
Toto hlášení řeší: Ing. Dagmar Teuschelová (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. V tomto týdnu se zajedu podívat na místo a stav dřeviny prodiskutuji se zahradníkem dodavatelské firmy.
Děkuji za pochopení
------------------------
Dobrý den, dnes jsem se byla podívat na místě - kaštan je mladý, zdravý, vitální - nezaznamenala jsem ani prosychající korunu. Je určitě možné, že při prudkých nárazech větru padají plody či větve - to ale není důvod k nějaké zásadní redukci stromu a už vůbec ne k jeho pokácení.
Cca v průběhu měsíce září strom trochu vyvětvíme (zvedneme korunu).
S pozdravem.