Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Přemnožení holubi
Datum nahlášení: 12.07.2019
Kategorie závady: Závady na městském mobiliáři a dětských hřištích
Popis závady: Dobrý den,nevím zda již neřešíte,v Proseticích máme všude holuby a jejich trus na balónech,parapetech,kde také všude posedávají.Bydlime zde od roku 1985 ,taková situace zde ješte nebyla. Děkuji
Lokalita závady: Pod Hvězdárnou, Teplice, okres Teplice
Toto hlášení řeší: Jarmila Jurčíková (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Regulaci populace městských holubů provádí město Teplice každoročně od 1.11. do 31.3., odchytem do klecí. V lokalitě Prosetice se klece také rozmisťují, a to po dohodě s majiteli domů. Proto by bylo dobré, upozornit majitele vašeho domu, aby dal požadavek na odbor životního prostředí na umístění klece na jeho domě. Podmínkou však je rovná střecha.