Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Kontejner
Datum nahlášení: 13.08.2019
Kategorie závady: Svoz odpadů a nádoby
Popis závady: Každý měsíc není šance vyhodit větší odpad do kontejneru. Po přistavění je okamžitě naplněn dovezeným odpadem od obchodníků. Odpad se pak díky větru válí po ulici. Děkuji
Lokalita závady: Slovenská, Teplice, okres Teplice
Toto hlášení řeší: Eva Pavlíková (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Odstranění rozlítaného odpadu v okolí velkokapacitního kontejneru bylo zadáno svozové společnosti Marius Pedersen a.s. Bohužel není v naší moci ohlídat kdo velkokapacitní kontejner během přistavení naplňuje. Jedinou možností je přivolat Městskou policii, která přímo při vhazování odpadů do velkokapacitního kontejneru může prověřit od jakého původce odpad pochází. Pokud potřebujete využít velkokapacitní kontejner, doporučuji ohlídat si den přistavení. Seznam míst stání velkokapacitních kontejnerů, včetně data přistavení je uveřejněn na webových stránkách Statutárního města Teplice.