Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: VYjezdene koleje v zeleni Dukelská ulice
Datum nahlášení: 14.04.2021
Kategorie závady: Veřejná zeleň
Popis závady: Nutno instalovat mechanické zábrany aby si řídící dodávek neusnadňovaly cestu jízdou po obrubníků a zeleni
Lokalita závady: Dukelská stezka 1980/3, Teplice, 415 01, Teplice
Přiložená fotografie:
Toto hlášení řeší: Daniel Městka (odbor dopravy)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Situace bude prověřena dne 15/4/2021 na místním šetření.
Dobrý den, za odbor dopravy MgM Teplice je stanovisko následující:
- naměřená šířka vozovky v dotčeném prostoru je 4,55m - 4,60m, což znamená, že by zde vozidla (dle zákona) parkovat neměla - nezůstává průjezdná šíře pro jeden směr jízdy 3m,
- řidiči dodávek a nákladních vozů, tak pravděpodobně nemají jinou možnost, než najet do zeleně, aby nepoškodili nesprávně parkující vozidla,
- mechanické zábrany se instalovat nebudou - postačí, když budou řidiči (pravděpodobně hlavně místní rezidenti) dodržovat zákonné předpisy,
- z Vaší strany je možné (v případě podezření na páchání přestupku v dopravě) volat městskou policii.
S pozdravem
D. Městka
odbor dopravy
MgM Teplice