Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Přechod pro chodce
Datum nahlášení: 17.11.2019
Kategorie závady: Veřejné osvětlení a světelná signalizace
Popis závady: Příliš krátký čas na přechodu pro chodce přes ulici Masarykova třída u MHD zastávky Policie ČR. Dobrý den, na výše zmíněném přechodu je příliš krátký čas pro přechod silnice, vzhledem k tomu jak je ulice široká, ani s mojí nadprůměrnou rychlostí chůze nejsem schopen dojít na druhou stranu na zelenou, co potom lidé v důchodu, či se zraněním co chodí rychlostí podprůměrnou?
Lokalita závady: Masarykova třída, Teplice, okres Teplice
Toto hlášení řeší: Jakub Číže (odbor dopravy)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení.
Délku zeleného chodeckého signálu na předmětném přechodě prověříme společně se správcem světelné signalizace.
_________________________________________________________
EDIT: Délka zeleného signálu byla na předmětném přechodu prodloužena z původních 5 sekund na 8 sekund. Více již není možné při zachování plynulosti provozu.
S pozdravem, Jakub Číže