Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Zlomený strom
Datum nahlášení: 18.09.2020
Kategorie závady: Veřejná zeleň
Popis závady: Na cestě od viaduktu v Bratislavské ulici směrem doprava vede podle kolejí cesta až k žel. přejezdu k zahrádkám, tak na této cestě za domem Buzulucká 322 se zlomila stará hruška. Pouze shodou okolností to nikoho nezranilo, cesta je využívaná k procházkám starými lidmi i rodinami s kočárkem. A takovýchto starých i suchých stromů je tam vícero, některé jsou už spadlé a opírají se o stromy druhé. Asi by stálo zato tuto situaci prověřit, vadné a nemocné stromy odstranit a vysázet tam stromy nové.
Lokalita závady: Řetenice, Teplice, Teplice
Toto hlášení řeší: Bc. Vendula Pillerová (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Dne 17/9/2020 proběhlo v této lokalitě místní šetření, dřeviny, které jsou havarijní (3 ks hrušní) budou pokáceny během příštího týdne. Dřeviny, které vykazují špatný zdravotní stav budou zhodnoceny popř. v době vegetačního klidu pokáceny. Poté bude zvažována náhradní výsadba.