Stav zpracování: NELZE VYŘÍDIT
Název hlášení: Špatně zvolená kombinace značení
Datum nahlášení: 19.05.2020
Kategorie závady: Dopravní značení
Popis závady: Mezi ulicemi Seifertova, Arbesova, Husova a Masarykova bylo nedávno instalováno nové dopravní značení. Velmi často dochází k porušování značek a jízd v protisměru, nedodržení rychlosti, parkování na trávníku i více než půl dne. Po několikerém upozornění MP se situace nelepší. Strážníci v této oblasti jsou jen vrátní na hřiště a mnohokrát bez povšimnutí objeli auto postavené na trávě v protisměru. Vzhledem ke konstrukci ulic je jen otázkou času, kdy pod koly skončí malé dítě, které jezdí v okolí ulic.
Lokalita závady: Arbesova, Teplice, okres Teplice
Toto hlášení řeší: Daniel Městka (odbor dopravy)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, Vámi popisovaný problém není problém dopravního značení, ale jeho nerespektování ze strany řidičů. Dopravní značení bylo navrženo odbornou firmou, řádně schváleno Policií ČR a proběhlo stanovení místní úpravy provozu dle zákona. Hodnocení činnosti městské policie nepřísluší odboru dopravy MgM Teplice a v této věci máte možnost se obrátit přímo na vedení městské policie.
S pozdravem
D. Městka
MgM Teplice
odbor dopravy