Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Vysoká tráva
Datum nahlášení: 23.05.2022
Kategorie závady: Veřejná zeleň
Popis závady: Dobrý den, na adrese Trnovanská 1528-1535 je vysoká, kvetoucí tráva a odkvetlé pampelišky. Chápu, že v období dešťů roste tráva rychleji. Prosím o její rychlé posekání, i vzhledem tomu, že jsme alergici. Děkuji moc
Lokalita závady: Trnovanská 1532/10, Teplice, 415 01, Teplice
Toto hlášení řeší: Ing. Dagmar Teuschelová (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, sekání trávy v první fázi vegetace je vždy "problematické" - na 300 hektarech zeleně v Teplicích roste tráva stejně rychle a ve stejnou dobu...bohužel dodavatelská firma není schopna posekat ji na všech plochách ideálně během týdne... Jedou podle možností, počítám, že v horizontu cca týdne by mohli být u vás.
V pylové sezóně (v období sucha) létají pyly stovky (tisíce) metrů - posekání před domem nebude mít tedy výrazný efekt...
Děkuji za pochopení.