Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Mrtvé ryby
Datum nahlášení: 24.04.2017
Kategorie závady: Nezařazeno
Popis závady: Hnijící voda v zámeckých rybnících je již folklórem a vizitkou Teplic, nyní přibyly na hladině malého rybníka mrtvé ryby.Co takhle před sezónou vyčistit.Nešlo by? A nejen ty ryby, plave tam lecos.Děkuji
Lokalita závady: část obce Teplice, Teplice, okres Teplice
Toto hlášení řeší: Ing. Dagmar Teuschelová (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. O problému víme a již týden jej řeším se zástupci ČRS. Rybáři mají rybník ve výpůjčce a dle sdělení jejich správce jsou mrtvé ryby vybírány 2 x týdně. Bohužel se jedná o standardní jev po zimě, kdy se voda začíná ohřívat, slabší kusy nevydrží a pojdou. Letos je to jen bohužel "víc vidět". Komunální odpad z plochy rybníka je vybírán cca 2 x měsíčně. Břehy a park uklízí v rámci schváleného harmonogramu dodavatelská firma - zaměřím se na kontrolu okolí rybníka. Co se "hnijící vody" týká, tak vám touto cestou sděluji, že letos bude provedena rekonstrukce odtokové kanalizace rybníka, aby mohl být odbahněn. Odbahnění se předpokládá v roce 2018 - již je na tuto akci vypracována PD.
Děkuji za pochopení a přeji hezký den.