HLÁŠENÍ ZÁVAD - STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE


Číslo hlášení: 250417_a4c2


Stav zpracování: VYŘEŠENO


Název hlášení: Nádoby na vodu u vodovodů

Datum nahlášení: 25.04.2017

Kategorie závady: Městský hřbitov


Popis závady: Mám dotaz, zda by nebylo možné zajistit správou hřbitova, aby se u vodovodů nacházely také nádoby na vodu, tak jako to velmi levně vyřešily např. na hřbitově v Novosedlicích. Jedno řešení by bylo, kdyby někdo iniciativně neodklízel plastové nádoby zastrčené do keřů (tak jak se to dělalo v minulých letech a okolí rozhodně nehyzdily, protože křoviska byla zelená) a nebo postavit jakýsi držák, kde si návštěvníci hřbitova za chvíli samy doplní nádoby. Zamyslete se nad tím, kdo chodí na hřbitov - starší lidé, někdy i s berlemi a hůlkami, v taškách si nesou nějakou tu výzdobu na náhrobek nebo do okénka, nesou sebou také nějaké ty úklidové věci a do toho mají nosit i nádobu na vodu?? Je to maličkost, kterou můžete pro své občany udělat a myslím, že by většina tuto drobnou službu uvítala. PS. jinak musím pochválit, že zdroje vody jsou udělané moc pěkně. S pozdravem A.Mašková


Lokalita závady: část obce Teplice, Teplice, okres Teplice


Toto hlášení řeší: Bc. Jitka Poštová (odbor životního prostředí)


Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení a podnět.
Plastové nádoby jsou městem jakožto správcem hřbitova záměrně pravidelně odstraňovány v souladu s platným Řádem pohřebiště, který stanovuje, že ukládání nádob, nářadí apod. není dovoleno.

Rozumíme tomu, že pro některé lidi může být nošení věcí komplikace, ale převažuje zde potřeba udržet hřbitov celkově uklizený, kromě toho se poschovávané nádoby povalují i neschované. Mimo vegetační období ani není možné počítat s olistěním keřů.

O umístění stojanu - držáku na plastové nádoby, který by se nacházel někde poblíž vchodu na přístupném místě, se už jedná, bude umístěn ještě v letošním roce.
Děkujeme Vám za ocenění fontánek na vodu. Jsme rádi, že se líbí.