Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Křídlatka
Datum nahlášení: 26.06.2022
Kategorie závady: Veřejná zeleň
Popis závady: Na městském záhonu před mým domem v ulici Purkyňova 1681/3 se již tři roky šíří křídlatka. přičemž jekání křovinořezem, které město na záhonu dvakrát do roka platí, vede pouze k jejímu rozšíření kořenovým systémem. Je třeba použít RUNdup a aplikaci opakovat. zatím jsem na křídlatku stříkala svůj. ale je to poměrně drahé a chce to zřejmě větší odborný zásah. Jak známo, pokud nebude křídlatka vyhubena, bude se dál invazivně šířit směrem k blízkému Zámeckému parku.
Lokalita závady: Břetislavova stezka 1679/1, Teplice, 415 01, Teplice
Toto hlášení řeší: Bc. Vendula Pillerová (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Situaci dne 30/6/2022 prověříme na místním šetření.