Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Nedokončené značení přechodu pro chodce
Datum nahlášení: 29.09.2020
Kategorie závady: Dopravní značení
Popis závady: Na Trnovanské ulici je na chodnících, v místě označeném na mapě, do chodníků vestavěna zámková dlažba s plastickým povrchem pro nevidomé. To je ale pouze jediné označení místa pro přechod této poměrně frekventované ulice. Chybí označení dopravními značkami a vodorovné značení na vozovce. Dá se tedy konstatovat, že o tomto přechodu se dozvědí jenom nevidomí díky plastickým prvkům. Přechod této komunikace je pro pomalejší chodce rizikovým počinem navzdory snížené rychlosti30 km.
Lokalita závady: Trnovanská, Teplice, Teplice
Toto hlášení řeší: Daniel Městka (odbor dopravy)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, nejedná se o chybu či nedokončené značení. Takové místo se nazývá MÍSTO PRO PŘECHÁZENÍ. Je stavebně uzpůsobeno pro nevidomé a je zde snížená obruba.
S pozdravem
D. Městka
odbor dopravy
MgM Teplice