Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Skládka
Datum nahlášení: 31.08.2015
Kategorie závady: Svoz odpadů a nádoby
Popis závady: Dobrý den, týden co týden se díváme na tuhle skládku u GEUS OKNA. V bytech nad prodejnout žijí rodiny, které po víkendu vyhazují nábytek, plné pytle odpadků, kterými se pak ještě přebírají bezdomovci a ty pytle ještě rozházejí. Šíleně to smrdí, nehledě na to, jak to vypadá. Marius Pedersen vždy jen vysype popelnici a tenhle humus tam nechá hromadit. A to ještě na fotce není vidět všechno, za tím červených autem je ještě jednou taková hromada.
Lokalita závady: ulice Jankovcova, Teplice, okres Teplice
Přiložená fotografie:
Toto hlášení řeší: Eva Pavlíková (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Zajistíme úklid a na místo bude přidána nádoba na komunální odpad, protože dle Vašeho popisu kontejner, který je na místě nyní umístěn, trvale nedostačuje. Svozová společnost při svozu skutečně nemůže řešit hromadu odpadu okolo, komunální odpad by vzít měli, ale velkoobjemový (skříně apod.) do popelářského vozu naložit nelze. Tento odpad se sváží 1x týdně dle samostatného harmonogramu jiným vozem, k tomu vhodným. Velkoobjemový odpad však občané vůbec na ulici odkládat nemají, za tím účelem lze bezplatně využívat sběrný dvůr či velkokapacitní kontejnery rozmísťované pravidelně po městě. Pokud tedy vidíte opakovaně odkládat odpad stejnou osobu nebo se této činnosti věnuje na místě delší dobu je vhodné uvědomit Městkou policii na bezplatné tel.č. 156, která na místo vyšle hlídku k prověření. Pokud je kdokoliv při tomto jednání přistižen nebo je mu jinak prokázáno, může být řešeno pokutou za znečišťování veřejného prostranství.