Stav zpracování: VYŘEŠENO
Název hlášení: Odpad na ulici
Datum nahlášení: 31.08.2020
Kategorie závady: Svoz odpadů a nádoby
Popis závady: Dobrý den, po odvozu velkokapacitního kontejneru z ulice Fugnerova, zbyl na pozemní komunikaci odpad. Také vlivem tohoto odpadu je silnice a chodník znečištěn rozlitou barvou.
Lokalita závady: Fügnerova, Teplice, Teplice
Toto hlášení řeší: Eva Pavlíková (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení: Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Předávám na dispečink svozové společnosti k zajištění doklizení přilehlého okolí stanoviště od zbylého nepořádků. Znečištění povrchů barvou je bohužel způsobeno pouze neukázněností občanů, neboť kontejnery nejsou na tento druh odpadu určeny. Barvu apod. lze celoročně zdarma předat ve sběrném dvoře. Kontejnery jsou vyhrazeny pouze na velkoobjemový odpad - tedy zejména nábytek či jeho části, lina, koberce atd. Možnost odstranění znečištění povrchů samozřejmě prověříme.