NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

040124_1243

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Zelená pro chodce se rozsvítí v momentě, kdy přes přechod projíždějí auta

Datum nahlášení
04.01.2024

Kategorie závady
Veřejné osvětlení a světelná signalizace

Popis závady
Dobrý den, prosím, jde upravit časové nastavení rozsvícení "zelené" pro chodce, která se rozsvítí v momentu, kdy přes přechod projíždějí auta z ulice Dubská? ...tedy, nejdříve se rozsvítí zelená autům v ulici Dubská, která se rozjedou a projíždějí přes přechod ve chvíli, kdy "naskočí" zelená pro chodce....Přecházím zde každý den a pokaždé mě skoro přejede auto. Děkuju. Radek Vinš

Lokalita závady
Rokycanova 379/5, Teplice, 415 01, Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Radomír Panchartek (odbor dopravy)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Situace bude prověřena.

vyjádření správce SSZ:
1) Na křižovatce TP-04 Alejní x Rokycanova je tzv. "konfliktní" směr, tedy situace kdy jsou do sebe sloučeny dva směry nebo jeden směr a signál volno pro chodce.
Jedná se o zcela běžné a standardní řešení v rámci dopravní studie a splňuje normy pro provoz světelné signalizace, v tomto případě přechod PD a tento je vybaven výstražnou chodeckou signalizací ZA a ZA´ kteréžto jsou umístěny u jízdních návěstidel VA a VA´.

Tudíž každý řidič který na signál volno, tedy zelenou a odbočuje z ulice Dubská do ulice Rokycanova spolu s výstrahou ZA která ho upozorňuje na možné chodce v oblasti přechodu PD tedy přes ulici Rokycanovu. Sytém je plně funkční a výstražná návěstidla jsou dobře viditelná.

2) úpravou časů tato situace nelze řešit. Plynulost dopravního provozu tím bude omezena a čekací doby pro jednotlivé směry se prodlouží.


Radomír Panchartek má v kompetenci:
Závady na veřejném osvětlení.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email