Stav zpracování
VYŘEŠENO
Název hlášení
Odpakdy v zeleni
Datum nahlášení
07.12.2016
Kategorie závady
Svoz odpadů a nádoby
Popis závady
Dobrý večer. Na ul.Prazska směr Botanicka zahrada se zřejme v keřích ubytovali bezdomovci a zanechávají po sobe nepořádek. ..odpadky. Dekuji
Lokalita závady
část obce Teplice, Teplice, okres Teplice
není přiložena fotografie
Toto hlášení řeší
Jarmila Jurčíková (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. K nepořádku na pozemcích pod skalami v ulici Pražská v Teplicích, které nejsou v majetku Statutárního města Teplice, Vám sdělujeme, že za pořádek na pozemcích je zodpovědný majitel nebo uživatel pozemku. Bohužel nepořádek na těchto pozemcích ve většině případů způsobují třetí osoby (tedy ne majitel nebo uživatel pozemku), a je velmi těžké dokázat, kdo znečištění pozemku způsobil. Udržování čistoty pozemků v majetku právnických osob, což jsou Vámi popisované pozemky, je řešeno formou písemného upozornění na stav pozemků s žádostí o úklid.
Dále bychom Vám chtěli sdělit, že neexistuje právní předpis nebo norma, dle které by šlo nařídit pravidelnou údržbu nebo úklid soukromých pozemků. Majitele či uživatele pozemků je jen možné upomínat a případně pokutovat za narušení vzhledu obce. Bylo by v rozporu s platnou legislativou uklidit znečištěné pozemky na náklady města a následně vynaložené finanční prostředky vymáhat.
Jarmila Jurčíková má v kompetenci:
Závady na lavičkách, kašnách, fontánách, herních prvcích v oplocených i neoplocených dětstkých hřištích, závady na mobilních toaletách na dětstkých hřištích.
Vytisknout hlášení
Zobrazit QR kód
Sdílet na Facebook
Poslat na email