NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

100319_58d3

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Odpad na ulici

Datum nahlášení
10.03.2019

Kategorie závady
Svoz odpadů a nádoby

Popis závady
Neustále se opakující černá skládka u stanoviště kontejnerů. Nábytek, sedačky, pračky atd. Jelikož zde bydlím a nemohu se na neustálý nepořádek dívat, osobně uklízím vlastními silami a prostředky okolí kontejnerů a domu. Jiní nájemníci toto místo považují za skládku. Dnes jsem přistihla muže ze sousední ulice jak tam vyhodil viz.foto. Přesto, že byl upozorněn, ať to tam nedává, poslal mě "někam" a řekl, že technický to odvezou. Toto se děje týden co týden. Nemluvě o tom, že kontejnerů je zde pro několik ulic zoufale málo. Tak se Vás ptám, co s tím budete dělat? Jaká je reálná náprava? Děkuji s pozdravem S. Mařanová

Lokalita závady
ulice Skupova, Teplice, okres Teplice

Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti

Fotografie závady

Toto hlášení řeší
Eva Pavlíková (odbor životního prostředí)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Dispečinku svozové společnosti jsem předala požadavek na aktuální potřebu zajištění úklidu tohoto stanoviště. Tak jak situaci popisujete je ale vše pouze o přístupu jednotlivců. Je naprosto nepochopitelné, že ve městě, kde jsou odpady pro občany zdarma, někteří spoluobčané přesto kupí velkoobjemový odpad okolo nádob a dopouští se tím přestupku, který lze pokutovat až do výše 100.000,- Kč. Statutární město Teplice přitom celoročně zajišťuje přistavení velkoobjemových kontejnerů, právě za tím účelem, a to celkem na 125 stanovištích po celých Teplicích, kam mohou občané tento druh odpadu zdarma odložit, stejně tak, jako na sběrný dvůr. Pokud jste tedy svědkem toho, že se někdo podobným způsobem zbavuje odpadu, volejte prosím ihned bezplatnou linku Městské policie tel.: 156, která vyšle hlídku a věc prošetří, neboť se jedná o pokutovatelný přestupek. O stejné věci mne dnes ráno telefonicky informovala další nájemnice z téže ulice, na dotaz zda nestačí také kontejnery na klasický komunální odpad mi však tuto skutečnost vyvrátila. Kontejner tedy do stanoviště zatím další přidávat nebudeme, pokud zde k přeplňování kontejnerů skutečně pravidelně dochází prosím nejlépe zaslat fotografie přeplněných nádob v den svozu, a to při 2-3 po sobě následujících svozech. Kontejner na základě takto prokazatelné skutečnosti samozřejmě obratem přidáme. Na stanoviště se zároveň zaměřím při namátkových kontrolách.


Eva Pavlíková má v kompetenci:
Připomínky ke kontejnerovým stáním, ke svozu odpadu, závady na nádobách na odpad, odpadkových koších, výskyt černých skládek.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email