NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

101023_b191

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Holubi a trus

Datum nahlášení
10.10.2023

Kategorie závady
Deratizace, dezinsekce, dezinfekce, regulace holubů

Popis závady
Dobrý den, v ulici Československých legií Teplice Trnovany jsou přemnožení holubi bydlí v neobydlených nemovitostech, chodníky jsou znečištěný trusem a uhynulými holubi. Chodníky jsou denně znečištěný i exkrementy po psech a odpadem.

Lokalita závady
Československých legií 367/9, Teplice, 415 01, Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Mgr. Martina Mayerová (odbor životního prostředí)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Ohledně holubů a jejich trusu. Regulovat holuby můžeme ze zákona až od listopadu a bude tak učiněno, dvě odchytové klece jsou v plánu umístit i v Trnovanech. Ohledně neobydlených nemovitostí, ano, kontaktovala jsem firmu pro cílený odchyt, budeme řešit, pokud půjde, firmu zasmluvníme. Moc mi pomůže, pokud mi napíšete přesné adresy neobydlených nemovitostí s holuby, ze své vlastní zkušenosti mám vypozorováno, že v Trnovanech z bývalého hotelu Central naproti Červenému kostelu vylétávají úplné davy holubů. Jaké ještě další budovy v Trnovanech / v Teplicích jsou zaholubněny? Co se týká uhynulých holubů na chodníku, nahlásím DDD firmě, která zajistí odvoz a kafilerii. Co se týká jinak znečištěného chodníku, předám na odbor dopravy, která má chodníky ve své gesci. Pokud byste mi poskytl telefon na Vás, propojím Vás z naší deratizační firmou, abyste si upřesnili uhynulé kusy holubů, takto mohu poslat DDD pracovníka jen na blind. Děkujeme za spolupráci. (10.10.2023)


Mgr. Martina Mayerová má v kompetenci:
Deratizace, dezinsekce, dezinfekce, regulace populace městských holubů. Handicapovaná zvířata. Neudržované pozemky mimo majetek Statutárního města Teplice na jeho území.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email