NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

120923_2eae

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Nevyvážení odpadu

Datum nahlášení
12.09.2023

Kategorie závady
Svoz odpadů a nádoby

Popis závady
V ulici U Zámku není zabezpečen dostatečný svoz odpadů, hlavně komunálního, ale také papír, plast a pod. ze sběrných kontejnerů. Odpad, který zůstává kolem Zahradního domu, na chodníku, brání normálnímu používání chodníku. Navíc ho rozebírají a vrtají se v něm bezdomovci a feťáci

Lokalita závady
Dlouhá 2940, Teplice, 415 01, Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Eva Pavlíková (odbor životního prostředí)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Kontejnery byly vyvezeny dnes ráno dle harmonogramu a zároveň zajištěn úklid odpadu uloženého okolo. Nepořádek zde však nevzniká z důvodu, že by nedostačovala kapacita nádob, ale proto, že občané nerespektují rozměry vhozového otvoru. Vhazováním odpadů větších rozměrů pak ucpou vhozový sloupek, ale kontejner pod zemí zůstane poloprázdný, případně pytle s odpadem nebo krabice větších rozměrů rovnou odloží vedle. Přímo na kontejnerech je přitom v tomto smyslu upozornění a na řetízku navíc zavěšen kolík k případnému posunutí odpadu níže do kontejneru v případě nechtěného ucpání. Ukládání odpadu mimo nádoby je pokutovatelný přestupek. Podnět proto zároveň předám Městské policii, aby se hlídky na stanoviště zaměřily a takové jednání pokutovaly.


Eva Pavlíková má v kompetenci:
Připomínky ke kontejnerovým stáním, ke svozu odpadu, závady na nádobách na odpad, odpadkových koších, výskyt černých skládek.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email