NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

130624_727b

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Přemnožení holubi - krmení

Datum nahlášení
13.06.2024

Kategorie závady
Deratizace, dezinsekce, dezinfekce, regulace holubů

Popis závady
Dobrý den, chci se zeptat, zda existuje nějaká městská vyhláška ohledně NEkrmení holubů ve městě. Sleduji rok od roku, jak jsou holubi přemnožení. Je na stránkách města nějaká informace o zákazu krmení /odkaz/ ? Vyvěsil bych to do vchodu baráku. Děkuji.

Lokalita závady
Duchcovská, Teplice, Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Mgr. Martina Mayerová (odbor životního prostředí)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, bohužel, nic takového neexistuje. A moc ráda bych jí měla k dispozici, abych mohla efektivně pracovat. Mohu jen doporučit se obrátit na zastupitele a apelovat na ně. Z pozice referenta nemohu nic takového vyvolat, byť samozřejmě toto probíráme na interní DDD pracovní skupině v rámci odboru a je pak řešeno výše. Jediné, co mohu z pozice úředníka, je vyzvat k nekrmení a v případě důkazů i pokutovat občana za způsobování nepořádku na veřejném prostranství. Jinak město využívá veškeré dostupné možnosti regulace holubů (tradiční odchyt do klecí, nově zacílená jednorázová regulace na hrubě postižené místo, plánujeme holubníky a osvětové letáky nejen o nekrmení), ale pokud není součinnost s občany ohledně nekrmení, pak spousta snahy a financí přichází vniveč. Děkuji mockrát za město, že pomáháte s osvětou. (13.6.2024)


Mgr. Martina Mayerová má v kompetenci:
Deratizace, dezinsekce, dezinfekce, regulace populace městských holubů. Handicapovaná zvířata. Neudržované pozemky mimo majetek Statutárního města Teplice na jeho území.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email