NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

150819_c097

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Odpad na ulici

Datum nahlášení
15.08.2019

Kategorie závady
Svoz odpadů a nádoby

Popis závady
Dobrý den, jsem obyvatelka města Teplice a bydlím v Jankovcové ulici. Z okna svého bytu několikrát do měsíce koukám na popelnice které jsou přeplněné, odpadky z nich přepadávají a line se z nich nepříjemný zápach. Věřte mi, není mi příjemné když z okna dětského pokoje kouká moje dcera na takto vypadající stav popelnic. Všimla jsem si, že podobně vypadající popelnice člověk žijící v Teplicích vídává poměrně často, bohužel i v částech města které by i nadále mohli působit že jsme, stále ještě lázeňské město.Co je toho příčinou? Dnes jsem u popelnic v okolí plavecké haly viděla potkany, pasoucí se na zbytcích přeplněných popelnic. Dále bych se ráda informovala jakožto občan žijící v Jankovcové ulici, prosím pěkně, proč se tato poměrně prašná, dosti frekventovaná ulice uklízí maximálně 2x do roka. Oproti tomu o dost klidnější ulice Palatského, je uklízena zametacím autem takřka denně. Přeji si aby byla zjednána náprava a vysvětlení. Předem děkuji a jsem s pozdravem Sochůrková

Lokalita závady
Jankovcova 1476/35, Teplice, 415 01, okres Teplice

Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti

Fotografie závady

Toto hlášení řeší
Eva Pavlíková (odbor životního prostředí)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. K přeplněným nádobám vám sdělujeme, že svoz těchto nádob se provádí 2 x v týdnu. Pokud nádoby přidělené k domům objemově nestačí, měl by majitel nebo jakýkoliv nájemník žijící v tomto domě zavolat na odbor životního prostředí a nahlásit, že potřebuje zvětšit objem nádob nebo zvýšit četnost jejich svozu. Jak je vidět i z přiložené fotografie, na místě jsou 2 nádoby o objemu 1100 l, sváženy 2 x v týdnu. Jedna z nich je přeplněná, druhá prázdná a ještě je odpad umístěný vedle nádoby. Proto se domníváme, že objem nádob je dostačující. Záleží však hlavně na chování občanů jak odpad třídí, do jaké nádoby ho dají. Proč jednu přeplňují a druhou nechávají prázdnou neovlivníme.Co se týče výskytu potkanů k tomu uvádíme, že město pravidelně 2 x ročně provádí preventivní deratizaci, a to na jaře a na podzim. Pokud je nahlášen výskyt potkanů během roku provádíme tzv. ohniskovou deratizaci. Proto bychom potřebovali přesněji určit místo výskytu potkanů např. Ulici a č.p. popřípadě telefon na občana, který výskyt potkanů společnosti provádějící deratizace ukáže. Otázku na údržbu komunikací jsme předali na odbor dopravy.


Eva Pavlíková má v kompetenci:
Připomínky ke kontejnerovým stáním, ke svozu odpadu, závady na nádobách na odpad, odpadkových koších, výskyt černých skládek.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email