NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

151018_e6c8

Stav zpracování
V ŘEŠENÍ

Název hlášení
Světelná signalizace (zelená vlna)

Datum nahlášení
15.10.2018

Kategorie závady
Veřejné osvětlení a světelná signalizace

Popis závady
Dobrý den, rád bych se vyjádřil ke světelné signalizaci v úseku od Trnovan až po Novou ves a i na zpáteční cestě. Jezdím zde poměrně pravidelně a už mě unavuje stále rozjíždění a opětovné zastavování na semaforu. Věřím, že jde nastavit tzv. "zelená vlna", kdy na sebe jednotlivé semafory navazují. Není to žádná neobvyklá věc, funguje to i jinde. Věřím, že by to usnadnilo provoz, snížilo emise a uklidnilo několik netrpělivých řidičů. Děkuji za vaší odpověď. Jsem s pozdravem

Lokalita závady
ulice Vojanova 863/10, Teplice, 415 01, okres Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Jakub Číže (odbor dopravy)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení.

Zajištění "zelené vlny" je s ohledem na to, že všechny světelné křižovatky ve městě (vyjma křižovatky Alejní x U Zámku, která však projde rekonstrukcí v roce 2019) jsou vybaveny dynamickým systémem řízení dopravy, který pomocí indukčních smyček v krytu vozovky a detekčních kamer na stožárech signalizace monitoruje reálnou hustotu provozu a dle toho upravuje délky jednotlivých signálů na daných křižovatkách, velmi problematické realizovat.
V případě, že by měly světelné křižovatky pevné neměnné cyklování, tak zajištění "zelené vlny" není žádný problém. Systém pevných cyklů je však již překonaný.
Tuto nepříjemnost však vedeme v patrnosti a tak necháváme zpracovat projekt na "zelenou vlnu" alespoň v ulici Alejní, kde vzhledem k velké hustotě jednotlivých světelných křižovatek je "zelená vlna" po většinu času provozu realizovatelná i při dynamickém systému řízení. Realizaci této optimalizace počítáme v 1. polovině příštího roku.

Hezký den.


Jakub Číže má v kompetenci:
Agenda ve smyslu zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, drážní správní úřad (licence, jízdní řády, kontroly), výkon státního dozoru ve věcech drah, dopravní signalizace

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email