NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

160416_4441

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Skladka v ulici Prazska Prosetice pod skalami

Datum nahlášení
16.04.2016

Kategorie závady
Svoz odpadů a nádoby

Popis závady
Jiz asi dva mesice je misto zaplneno odpadem

Lokalita závady
ulice Pražská, Teplice, okres Teplice

Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti

Fotografie závady

Toto hlášení řeší
Jarmila Jurčíková (odbor životního prostředí)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. K nepořádku na pozemcích pod skalami v ulici Pražská v Teplicích, které nejsou v majetku Statutárního města Teplice, Vám sdělujeme, že za pořádek na pozemcích je zodpovědný majitel nebo uživatel pozemku. Bohužel nepořádek na těchto pozemcích ve většině případů způsobují třetí osoby (tedy ne majitel nebo uživatel pozemku), a je velmi těžké dokázat, kdo znečištění pozemku způsobil. Udržování čistoty pozemků v majetku právnických osob, což jsou Vámi popisované pozemky, je řešeno formou písemného upozornění na stav pozemků s žádostí o úklid.
Dále bychom Vám chtěli sdělit, že neexistuje právní předpis nebo norma, dle které by šlo nařídit pravidelnou údržbu nebo úklid soukromých pozemků. Majitele či uživatele pozemků je jen možné upomínat a případně pokutovat za narušení vzhledu obce. Bylo by v rozporu s platnou legislativou uklidit znečištěné pozemky na náklady města a následně vynaložené finanční prostředky vymáhat.


Jarmila Jurčíková má v kompetenci:
Závady na lavičkách, kašnách, fontánách, herních prvcích v oplocených i neoplocených dětstkých hřištích, závady na mobilních toaletách na dětstkých hřištích.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email