NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

190324_bd66

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Přerostlá borovice před vchodem domu bránící světlu do bytu a způsobující nepořádek před vchodem do domu

Datum nahlášení
19.03.2024

Kategorie závady
Veřejná zeleň

Popis závady
Dobrý den , již několikrát jsem žádala o pokácení přerostlé a přestárlé borovice, která měla původně sloužit jen jako okrasná dřevina nízkého vzrůstu před naším vchodem. Bohužel došlo k tomu, že je z toho nevzhledný strom bez jakéhokoliv užitku, který nám neustále působí potíže, jak svým kvetením, kdy máme plný byt žlutého pylu a začíná svým vzrůstem stínit do bytů, protože je vysazen blízko budovy. Situaci řeší i Družstvo Mír a ve spolupráci s vámi pokácelo borovice v zadním traktu , údajně z vaší strany došlo k záměně těchto stromů, je tomu tak? Prosím vás o konečné a definitivní vyřešení dané situace a to i ve spolupráci s družstvem, kde se jednání o pokácení neberou vážně. Jaké by to bylo vám , kdybyste něco takového a taková omezení museli snášet a neměli nikde zastání? Děkuji hana Koutná , Nedbalova 1827, Teplice

Lokalita závady
Nedbalova 1827, Teplice, 415 01, Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Bc. Vendula Pillerová (odbor životního prostředí)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení.
Tento pozemek, není ve vlastnictví Statutárního města Teplice, nicméně dle vyjádření Orgánu ochrany přírody a krajiny požádal vlastník SBD MÍR o povolení ke kácení borovice o obvodu 82 cm v ulici Nedbalova před číslem popisným 1827 (před domem). Kácení OOP žadateli povolil. SBD MÍR tedy může v období vegetačního klidu tuto dřevinu pokácet. Musíte se tedy obrátit na majitele pozemku.
Ze strany města jsme nic na pozemku družstva nekáceli. Pokud budete mít nějaký dotaz ohledně zeleně, obraťte se na mě.Bc. Vendula Pillerová má v kompetenci:
Připomínky k sekání trávy, hrabání listí, úklidu zeleně, připomínky ke stavu stromů a keřů.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email