NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

190716_53f7

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
ELTODO - botičky

Datum nahlášení
19.07.2016

Kategorie závady
Dopravní situace

Popis závady
Firma Eltodo provozující parkovací stání v cenru města opět rozdává botičky za nezaplacené parkování, byť systémy bránící v jízdě může rozdávat pouze městská policie a státní policie. Tato kauza už se řešila před několika lety, nyní se tento nešvar objevuje znova. (Viděl jsem je ve středu ve čtyři odpoledne v ulici U Nádraží).

Lokalita závady
U Nádraží 906/16, Teplice, 415 01, okres Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Bc. Markéta Kokšalová (odbor dopravy)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, k Vašemu podnětu uvádíme následující: Firma Eltodo provozuje placená parkovací stání na základě nájemní smlouvy uzavřené s městem Teplice a svou činnost vykonává dle schváleného parkovacího řádu. Botičky používá firma k zajištění svých pohledávek vůči věřitelům dle občanského zákoníku. V uvedené kauze (sporu) byl již dříve vydán Rozhodčí nález Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky, který potvrdil to, že se nejedná o uplatnění veřejnoprávních prostředků, na které by se vztahovaly předpisy upravující postavení a oprávnění Policie ČR, ale jde o soukromoprávní jednání zakládající vztah mezi provozovatelem parkoviště a řidičem podle občanského zákoníku. Rozhodčí nález byl předložen Radě města, která rozhodla ,že smlouva je dále platná a firma na základě usnesení rady města nadále vykonává svou činnost dle schváleného parkovacího řádu. S pozdravem Bc. Kokšalová oddělení dopravy


Bc. Markéta Kokšalová už není zaměstnancem Magistrátu města Teplice, můžete zobrazit organizační strukturu Magistrátu města Teplice a vyhledat náhradní kontakt.

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email