NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

210915_e75e

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Semafor u Billy v Alejni ulici

Datum nahlášení
21.09.2015

Kategorie závady
Dopravní značení

Popis závady
Prosim o spravne nastaveni odbocovaci zelene sipky v Alejni ulici smerem do Retenic. Kdyz se stoji na cervenou, rozsviti se odbocovaci sipka, pote sipka svevolne zhasne a ridic projizdi na cervenou, pricemz semafor zmeni z cervene na zelenou cca. dve vteriny po zhasnuti zelene sipky. Spravne by to prece melo byt tak, ze sipka zhasina soucasne s cervenou a oranzovou. Jiz pred cca deseti lety zde muj kamarad nedkoncil svou zkousku k ridicskemu opravneni, protoze on tedy ridic videl zelenou sipku, ktera zniceho nic zhasla a instruktor sedici na zadnim sedadle videl pouze svitici cervenou. Nasledovalo ukonceni zkousky a cekani na dalsi termin..

Lokalita závady
ulice Alejní, Teplice, okres Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Ing. Libor Sehnal (odbor dopravy a životního prostředí)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. V tomto případě se však nejedná o špatně nastavený program signalizace. Popisovaný stav je zcela záměrný a slouží k ochraně chodců na přechodě pro chodce, kteří dostávají signál pro přechod komunikace společně se zelenou na popisovaném semaforu. Tím že je zelená odbočovací šipka ukončena dochází ke zpomalení nebo v některých případech zastavení vozidla, které následně projíždí křižovatkou nižší rychlostí. Toto nastavení je navrženo autorizovaným dopravním inženýrem a Policií České Republiky.


Ing. Libor Sehnal už není zaměstnancem Magistrátu města Teplice, můžete zobrazit organizační strukturu Magistrátu města Teplice a vyhledat náhradní kontakt.

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email