NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

211218_6615

Stav zpracování
V ŘEŠENÍ

Název hlášení
Nesvítí na semaforu vyklizovací šipka

Datum nahlášení
21.12.2018

Kategorie závady
Veřejné osvětlení a světelná signalizace

Popis závady
Na semaforech u Vlastního krbu (ulice Hrázní) nesvítí vyklizovací šipka pro auta jedoucí z Trnovan doleva na Masarykovu, či Jankovcovu. Už dvakrát se mi stalo, že bylo na hlavní zelenou (kulatou) nemožné odbočit doleva, tak jsem si najela, jako první auto k odbočení, což je až za semafor a čekala na odbočovací šipku. Protijedoucí auta zastavila, ale šipka se nerozsvítila. Rozjela jsem se k odbočení (na hlavní semafor už vidět není, ten je za mnou), jenže v ten moment se rozjela i auta vyjíždějící z Masaryčky a Jankovcovy ulice. Samozřejmě na mě troubila. Včera jsem jela rovně z Trnovan, tak jsem sledovala jestli je to už v pořádku (týden po téměř střetu) a opět. Na hlavním semaforu naskočila červená, ale těm, co byli v odbočovacím pruhu už za semaforem (na určeném vodorovném značení pro odbočení) , vyklizovací šipka nenaskočila a rozjela se auta z Masarykovy/Jankovcovy ul.

Lokalita závady
ulice Hrázní, Teplice, okres Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Jakub Číže (odbor dopravy)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení.

za chybný chod (případně nefunkčnost) vyklizovací šipky může nejspíše již deformovaná indukční smyčka umístěná v krytu vozovky. Vzhledem k faktu, že se předmětná světelná signalizace podrobí v roce 2019 částečné rekonstrukci (Vámi zmíněné levé odbočení dostane vlastní signál, který bude zabraňovat vzniku kolizního bodu s vozidly jedoucími od hlavního nádraží), bude již Vámi popisovaná závada minulostí. Částečnou rekonstrukci předmětné křižovatky předpokládáme v průběhu jara roku 2019.

Hezký den a pohodové prožití vánočních svátků.

S pozdravem, Jakub Číže.


Jakub Číže má v kompetenci:
Agenda ve smyslu zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, drážní správní úřad (licence, jízdní řády, kontroly), výkon státního dozoru ve věcech drah, dopravní signalizace

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email