Stav zpracování
VYŘEŠENO
Název hlášení
Kontejnery na tříděný odpad
Datum nahlášení
23.11.2018
Kategorie závady
Svoz odpadů a nádoby
Popis závady
Na sídlišti Doubravická - Závětří jsou neustále plné kontejnery na tříděný odpad, a to ve všech kontejnerových stáních. Nevím, jak často se vyvážejí, ale určitě by bylo vhodné svoz provádět v častějších intervalech. Každý týden kontejnery přetékají odpadem a není ho už kam dávat, je to pro lidi, kteří třídí značně demotivující.
Lokalita závady
ulice Doubravická, Teplice, okres Teplice
Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti
Toto hlášení řeší
Eva Pavlíková (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Tříděný odpad v prostoru sídliště na Závětří v Teplicích se sváží 2 x týdně, a to v úterý papír, ve středu plast a v sobotu obě komodity papír a plast. O proti minulým letům, kdy se separovaný odpad svážel jen jednou v týdnu došlo k navýšení o jeden svoz týdně obou komodit. Zaleží také na lidech, odpad by měli lépe skládat, papírové krabice složit a pet lahve sešlápnou, aby bylo víc místa v nádobách. V předvánočním období dochází též k nárůstu odpadů, který po vánocích opadne. Pokud bude i nadále docházet k přeplňování kontejnerů na separovaný odpad, budeme uvažovat o přidání nádob, s ohledem na volná místa v kontejnerových stáních. L
Eva Pavlíková má v kompetenci:
Připomínky ke kontejnerovým stáním, ke svozu odpadu, závady na nádobách na odpad, odpadkových koších, výskyt černých skládek.
Vytisknout hlášení
Zobrazit QR kód
Sdílet na Facebook
Poslat na email