Stav zpracování
VYŘEŠENO
Název hlášení
Odstranění nebezpečného stromu
Datum nahlášení
26.09.2017
Kategorie závady
Veřejná zeleň
Popis závady
Prosíme o odstranění nebezpečného stromu (břízy bělokoré). Strom se nachází ve vnitrobloku, který obklopují ulice Ruská a Londýnská. Vjezd do vnitrobloku je možný z ulice Londýnská průjezdem, který je možné po domluvě kdykoliv otevřít nebo k němu poskytnout klíče. Strom je velmi nakloněn, roste pod úhlem cca 60-70°, je naprasknutý a osychají mu větve, které následně padají na auta i lidi. Větve jsem se snažili prořezávat, abychom padání větví zamezili, ale zároveň i stromu ulevili, aby už neměl tendenci se naklánět víc. Při silnějších větrech to s břízou dost mává a bojíme se o bezpečnost svou, ale zároveň o možnou finanční újmu na automobilech stojících ve dvoře popřípadě na domě, či přilehlém plotě. Bříza je nakloněna směrem na sever, k žádosti o odstranění přikládám katastrální mapu s ortofoto mapou. Před pár lety zde byla i druhá bříza, která již byla ze stejného důvodu odstraněna, proto prosíme i o odstranění této. Děkuji za sebe i majitele okolních bytů.
Lokalita závady
část obce Teplice, Teplice, okres Teplice
Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti
Toto hlášení řeší
Bc. Vendula Pillerová (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Dne 5/10/2017 proběhlo místní šetření. Dřevina bude v období vegetačního klidu pokácena.
Bc. Vendula Pillerová má v kompetenci:
Připomínky k sekání trávy, hrabání listí, úklidu zeleně, připomínky ke stavu stromů a keřů.
Vytisknout hlášení
Zobrazit QR kód
Sdílet na Facebook
Poslat na email