Stav zpracování
NELZE VYŘÍDIT
Název hlášení
Nepřehledná křižovtka
Datum nahlášení
27.09.2020
Kategorie závady
Dopravní značení
Popis závady
Na křižovatce mezi ulicí Doubravská a Masarykova třída je při výjezdu z Doubravské nedostatečný rozhled kvůli odstaveným vozidlům nalevo z pohledu řidiče vyjíždějícího z Doubravské. Nebylo by možné vyznačit v tomto místě zákaz zastavení vodorovným dopravním značením? Jedná se o velmi nebezpečný úsek třech spojených křižovatek ve tvaru T.
Lokalita závady
Doubravská, Teplice, Teplice
Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti
Toto hlášení řeší
Daniel Městka (odbor dopravy)
Vyjádření k hlášení
Dobrý den, v tomto případě se jedná o křižovatku silnice I. třídy (ul. Masarykova - v majetku ČR, resp. ŘSD) a silnice III. třídy (ul. Doubravská - v majetku Ústeckého kraje). Statutární město Teplice tedy není vlastníkem / správcem dotčeného dopravního značení. Z důvodu zajištění potřebných rozhledových poměrů je na místě vodorovné DZ V13 (šikmé rovnoběžné čáry), na kterém je zakázáno parkovat a vjíždět na něj. Pokud budou řidiči respektovat zákon o provozu na pozemních komunikacích a dopravní značení, pak není třeba nic do křižovatky doplňovat.
Ze strany Policie ČR nemáme poznatky o tom, že by zmíněná křižovatka byla nehodová nebo jinak problematická.
S pozdravem
D. Městka
odbor dopravy
MgM Teplice
Daniel Městka má v kompetenci:
Správa, údržba a studie dopravního značení, placené parkování, informační systém na území města, vězeňská služba, vlajková výzdoba, koncept cyklotras a cyklostezek.
Vytisknout hlášení
Zobrazit QR kód
Sdílet na Facebook
Poslat na email