Stav zpracování
VYŘEŠENO
Název hlášení
Neposekane pozemky města
Datum nahlášení
29.05.2020
Kategorie závady
Veřejná zeleň
Popis závady
Opět je tu jaro a opět není posekáno. Celé Teplice jsem dnes projel a nikde není sekáno, přitom traviny mají díky dešti az 40 cm výšky viz foto.
Lokalita závady
Trnovany, Teplice, okres Teplice
Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti
Toto hlášení řeší
Ing. Dagmar Teuschelová (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení
Dobrý den. Patříte k té polovině lidí v Teplicích, která upozorňuje na "neposekání trávy". Ta druhá polovina mě cca 10 telefony denně upozorňuje na "zbytečné sekání"...
Je sucho, je předpoklad sucha...sekání trávy se snažíme přizpůsobit přírodě tak, abychom půdu po občasných deštích hned nevysušili a "poskytli tak flóře i fauně kompromis"...
Druhé seče na sídlištích (první seč byla zahájena cca v polovině dubna a končila cca před týdnem /Prosetice, Nová Ves/) budou zahájeny tento týden a budou sekána jen ta místa, na kterých je tráva opravdu již vysoká a její neposekání by bylo kontraproduktivní.
Děkuji za pochopení
Ing. Dagmar Teuschelová má v kompetenci:
Připomínky k sekání trávy, hrabání listí, úklidu zeleně, připomínky ke stavu stromů a keřů.
Vytisknout hlášení
Zobrazit QR kód
Sdílet na Facebook
Poslat na email