NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

030417_2e4b

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Málo kontejnerů

Datum nahlášení
03.04.2017

Kategorie závady
Svoz odpadů a nádoby

Popis závady
Prosím o přidání kontejneru do ulice Anglická, kde i po svozu je kontejner hned zaplněný a odpad tak je na zemi, kde ho Marius zpravidla ignoruje.

Lokalita závady
Anglická 2090/3, Teplice, 415 01, okres Teplice

Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti

Fotografie závady

Toto hlášení řeší
Eva Pavlíková (odbor životního prostředí)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Z fotografie kterou jste přiložil je zřejmé, že odpad okolo (v tomto případě dlaždice a kusy nábytku) do běžného kontejneru na odpad vůbec nepatří, nejedná se o odpad komunální, ale velkoobjemový. Pokud by ho posádka při svozu vhodila do svozového vozu hrozí poškození lisovacího mechanismu uvnitř, je tedy nutné tento odpad odvážet samostatně jiným vozem. Nelze tedy říci, že by jej Marius ignoroval. Jedná se o neukázněnost občanů, kteří by tento odpad měli likvidovat prostřednictvím velkokapacitních kontejnerů, které jsou zdarma přistavovány na 125 stanovišť po Teplicích, či jej odvézt a bezplatně uložit do sběrného dvora. Odkládání odpadu mimo nádoby, je přestupkem proti veřejnému pořádku a jako takové je pokutovatelné. Pokud se tedy některý z nájemníků tímto způsobem odpadu zbavuje opakovaně, doporučuji informovat Městskou policii na tel. 156, která vyšle hlídku a situaci prověří.
Na základě výše uvedených skutečností tedy prosím o informaci, zda je skutečně na místě potřeba navýšit o druhý kontejner na komunální odpad. Děkuji.


Eva Pavlíková má v kompetenci:
Připomínky ke kontejnerovým stáním, ke svozu odpadu, závady na nádobách na odpad, odpadkových koších, výskyt černých skládek.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email