NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

040516_e47a

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Znečištění chodníku v Purkyňově ulici.

Datum nahlášení
04.05.2016

Kategorie závady
Veřejná zeleň

Popis závady
Dobrý den. Dnes 4.5.2016 v Purkyňově ulici prováděli "údržbu" zeleně - v uvozovkách proto, že takováto údržba je spíš udělání nepořádku, než očista prostoru. Pracovnice firmy tuto práci prováděli tím způsobem, že sekačkami na trávu posekali plevel, místo aby ho odstranili ze záhonů a posekaná tráva zůstala na silnici i chodníkách - včera bylo provedeno mytí vozovky a dnes vše znovu znečištěno - nelogické . Moje osmdesátiletá matka včera důkladně zametla chodník, protože tento magistrát neudržuje ani v zimě ani v létě, proto, že pan starosta veřejně prohlašoval, že se obyvatelé o chodníky starat nemají - my se o něj staráme pořád stejně, protože v zimě bychom se přerazili a v létě si nanosili svinčík do zahrady a po listí na podzim uklouzli. Děláme to tak stále a dobrovolně a včera byla celá ulice krásně čistá a dnes je opět těmito osobami ve stavu chlíva. Žádám proto, aby tito pracovníci důkladně zametli po sobě jak chodníky, tak vozovku. Informujte mě o zjednání nápravy. A pokud magistrát zaměstnává a platí za takovéto služby - je to vyhazování peněz oknem. Dříve v záhonech byly zasazeny růže a hlohy a v současnosti většina stromů byla pokácena a růže zplaněly, protože je nikdo neostříhal a ani nezalil - při ceně vody nelze očekávat, že budeme ještě zalévat městské záhony.

Lokalita závady
Purkyňova 2025/8, Teplice, 415 01, okres Teplice

Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti

Fotografie závady

Toto hlášení řeší
Ing. Dagmar Teuschelová (odbor životního prostředí)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Úklid po nekvalitně odvedené práci dodavatelské firmy byl dle mých informací proveden v pátek 06/05/2016. Zástupce dodavatele byl opětovně upozorněn na dodržování té části smlouvy, která se týká úklidu komunikaci (chodníků a silnic) po znečištění sekáním trávy. Ve věci "záhonu" v ul. Purkyňova: dřeviny byly pokáceny na základě dendrologického zhodnocení. Tento pás, oddělující chodník a silnici, neměl být nikdy záhonem v pravém slova smyslu - řada obyvatel si na částech tohoto "zeleného pruhu" vysázela květiny - zpočátku je možná i plela - později začaly zarůstat a "záhon" se jeví jako neupravený. V mapách, které jsou přílohou smlouvy na plnění, je tento pruh zanesen pouze k sekání a případnému ořezu keřů.
Vzhledem k momentálnímu stavu tohoto zeleného pásu plánuje ODŽP počátkem letošního podzimu jeho poměrně zásadní úpravu, a to včetně nových výsadeb.
Děkuji za pochopení a přeji hezký den.


Ing. Dagmar Teuschelová má v kompetenci:
Připomínky k sekání trávy, hrabání listí, úklidu zeleně, připomínky ke stavu stromů a keřů.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email