NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

041118_8135

Stav zpracování
NELZE VYŘÍDIT

Název hlášení
Nepřehledná dopravní situace při vyjíždění z vedlejší ulice od Bowlingu pana Petersika na ulici Trnovanskou

Datum nahlášení
04.11.2018

Kategorie závady
Dopravní značení

Popis závady
Při vyjíždění z vedlejší ulice (viz fotografie v příloze) brání obvykle ve výhledu auta stojící na chodníku podél plotu restaurace Bowling. Nyní na fotografii stojí vyjímečně na chodníku pouze jedno auto, ale většinou parkují auta v celé délce tohoto chodníku a to až k odbočce, takže dokonale zakryjí výhled při odbočování do leva. V této věci navrhuji nějak zakázat parkování na tomto chodníku a samozřejmě případně i při kraji tohoto chodníku. Samozřejmě, že se pro bezpečný výjezd nabízí případně systém zrcadel, pokud by zajištění zákazu stání na chodníku nebo při chodníku bylo neúčinné. Tento podnět chápejte pouze jako vyjádření mé obavy, aby se v tomto místě v budoucnu nestalo nějaké neštěstí

Lokalita závady
ulice Trnovanská, Teplice, okres Teplice

Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti

Fotografie závady

Toto hlášení řeší
Daniel Městka (odbor dopravy)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. V tomto případě se spíše jedná o vyjíždění z účelové komunikace (z místa ležícího mimo pozemní komunikaci), kdy nelze v každém případě zajistit požadované rozhledové poměry. Místo ani není označeno jako křižovatka. Vyžadují-li to okolnosti, zejména nedostatečný rozhled, musí řidič dle zákona v krajním případě zajistit bezpečné vjetí na pozemní komunikaci pomocí způsobilé a náležitě poučené osoby. Obdobná místa jsou při mnoha výjezdech ze dvorů a pokud bychom chtěli zajistit dostatečné rozhledové poměry pro všechny takové výjezdy, přišli bychom řádově o stovky parkovacích míst.

S pozdravem

D. Městka
odbor dopravy
Magistrát města Teplice


Daniel Městka má v kompetenci:
Správa, údržba a studie dopravního značení, placené parkování, informační systém na území města, vězeňská služba, vlajková výzdoba, koncept cyklotras a cyklostezek.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email