Stav zpracování
VYŘEŠENO
Název hlášení
Nepořádek
Datum nahlášení
09.01.2018
Kategorie závady
Černá skládka
Popis závady
Dobrý den ,velký nepořádek podél chodníku (pravá strana ,směr Aura) O odstavné ploše se nemá smysl zmiňovat,tam už je to na kontejner.Sice to nepatří městu,ale něco by s tím chtělo udělat.
Lokalita závady
Nákladní, Teplice, Teplice
není přiložena fotografie
Toto hlášení řeší
Jarmila Jurčíková (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. K Vašemu upozornění na nepořádek na pozemcích v ulici Nákladní v Teplicích, které nejsou v majetku Statutárního města Teplice, Vám sdělujeme, že za pořádek na pozemcích je zodpovědný majitel nebo uživatel pozemku. Bohužel nepořádek na těchto pozemcích ve většině případů způsobují třetí osoby (tedy ne majitel nebo uživatel pozemku) a je velmi těžké dokázat, kdo znečištění pozemku způsobil. Dále bychom Vám chtěli sdělit, že neexistuje právní předpis nebo norma, dle které by šlo nařídit pravidelnou údržbu nebo úklid soukromých pozemků. Majitele či uživatele pozemků je jen možné upomínat a případně pokutovat za narušení vzhledu obce. Bylo by v rozporu s platnou legislativou uklidit znečištěné pozemky na náklady města a následně vynaložené finanční prostředky vymáhat. Vlastníka předmětných pozemků každoročně písemně k úklidu vyzýváme.
Jarmila Jurčíková má v kompetenci:
Závady na lavičkách, kašnách, fontánách, herních prvcích v oplocených i neoplocených dětstkých hřištích, závady na mobilních toaletách na dětstkých hřištích.
Vytisknout hlášení
Zobrazit QR kód
Sdílet na Facebook
Poslat na email