NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

111122_13c4

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Zasazení stromů do prostoru dětského hřiště

Datum nahlášení
11.11.2022

Kategorie závady
Veřejná zeleň

Popis závady
Teplice Prosetice první zelené učko směrem od školy někdo bezmyšlenkovitě zasadil dva stromy do prostoru dětského hřiště které jako jediné v létě využívají děti k hraní míčových her.Raději znova usaďte informační tabule o zákazu venčení psů v prostorách hřiště o kterých už bylo žádáno u městské policie.

Lokalita závady
Pod Školou 248/13, Teplice, 415 01, Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Ing. Dagmar Teuschelová (odbor životního prostředí)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, stromky nebyly vysazeny bezmyšlenkovitě, ale cíleně, a to mj. s odvoláním na řadu podnětů od občanů v posledních dvou letech. Stromky byly vysazeny ve všech "účkách", kde to technická infrastruktura umožňovala. Cílem je postupné zlepšování mikroklimatu v této "vysušené panelové zástavbě" - budou-li stromky prosperovat, plánujeme v příštích letech vysadit pár dalších (opět s ohledem na uložení sítí).
Vámi vyznačené místo na mapě není dětským hřištěm pro míčové hry - nejbližší je v ul. Stará Mlýnská. Naopak značná část občanů v daném místě bydlících si mj. stěžovala právě na provozování míčových her na místě, které k tomu není určené (dispozice paneláků napomáhá rozléhání hluku).
Informace o zákazu venčení psů se instalovat nebudou - psi se mohou venčit na kterémkoliv veřejném prostranství ve městě - jen je nutné, aby vlastník po svém psovi uklidil. Sáčky na psí exkrementy rozdáváme vlastníkům po zaplacení poplatku zdarma, sáčky rovněž distribuujeme prostřednictvím družstev (rovněž na náklady města).
Pro více informací mě neváhejte telefonicky kontaktovat.
Děkuji za pochopení.


Ing. Dagmar Teuschelová má v kompetenci:
Připomínky k sekání trávy, hrabání listí, úklidu zeleně, připomínky ke stavu stromů a keřů.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email