NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

131115_c94c

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Poškozený trávník- nesmyslná stavba pro odpad

Datum nahlášení
13.11.2015

Kategorie závady
Svoz odpadů a nádoby

Popis závady
V Teplicích Pražská ulice byl zničen trávník z důvodu postavení klecí na odpad. Odůvodnění získání 5 parkovacích míst na místě kde popelnice stály 26 let.Stačilo jen dát klece na toto místo aby nebyly roztahané po celé ulici. Ovšem touto stavbou o pár metrů dál 5 parkovacích míst zas ubude. Takže nesmysl.Popelnice na novém místě ještě ke všemu budou tahat popeláři přes chodník. Prostě Kocourkov.!!!

Lokalita závady
ulice Pražská, Teplice, okres Teplice

Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti

Fotografie závady

Toto hlášení řeší
Eva Pavlíková (odbor životního prostředí)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, jedná se o výstavbu nového kontejnerového stání. Prioritou je přesunutí nádob na odpad z dosavadního stanoviště, které je umístěno na komunikaci mezi parkujícími auty, což je naprosto nevyhovující a všude ve městě, kde lze pro umístění nádob využít jiné umístění, nádoby z komunikací postupně odstraňujeme. Důvodem je zejména zajištění bezpečnosti občanů při vhazování odpadů, předcházení poškození zaparkovaných vozidel samovolným pohybem kontejnerů např. při silném větru, případně odloženým velkoobjemovým odpadem či při samotném svozu odpadu. Klece jsou osazovány zejména z důvodu zabránění rozfoukávání odpadu po okolních plochách. Uvolnění parkovacích míst je pak teprve důsledkem, nikoli prvotním záměrem. Na původním místě skutečně cca 5 parkovacích míst přibyde, u nového kontejnerového stání postačí, právě díky přilehlému chodníku, sklopit obruby pro svoz a zabrat šíři jednoho parkovacího místa.


Eva Pavlíková má v kompetenci:
Připomínky ke kontejnerovým stáním, ke svozu odpadu, závady na nádobách na odpad, odpadkových koších, výskyt černých skládek.

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email