Stav zpracování
NELZE VYŘÍDIT
Název hlášení
Vjezd a výjezd z parkoviště
Datum nahlášení
17.04.2021
Kategorie závady
Dopravní situace
Popis závady
Po uzavření jednoho vjezdu na parkoviště je zde celkově obtížné "manévrování" a vzhledem k tomu, že auta často parkují částečně i v přístupové cestě na parkoviště je kolikrát vjezd nebo výjezd znemožněn úplně.
Lokalita závady
Trnovany, Teplice, Teplice
Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti
Toto hlášení řeší
Daniel Městka (odbor dopravy)
Vyjádření k hlášení
Dobrý den, zmíněná plocha neodpovídá svým rozměrem normě pro parkoviště. Jedná se o odstavnou plochu, která je využívána k parkování. Pokud bychom přistoupili k regulaci např. pomocí vodorovného dopravního značení, pak by bylo nutné "vyparkovat" celou jednu stranu kolmého stání a došlo by k úbytku parkovacích míst. Tato plocha neposkytuje komfortní parkování, ale pro zdatnější řidiče, příp. s menšími vozy je využitelná. Pokud parkující vozidlo blokuje výjezd, pak je možné zavolat městskou polici, která (pokud vyhodnotí vozidlo jako překážku v provozu) může provést odtah vozidla.
S pozdravem
D. Městka
odbor dopravy
MgM Teplice
Daniel Městka má v kompetenci:
Správa, údržba a studie dopravního značení, placené parkování, informační systém na území města, vězeňská služba, vlajková výzdoba, koncept cyklotras a cyklostezek.
Vytisknout hlášení
Zobrazit QR kód
Sdílet na Facebook
Poslat na email