Stav zpracování
VYŘEŠENO
Název hlášení
Kácení zeleně
Datum nahlášení
22.07.2022
Kategorie závady
Veřejná zeleň
Popis závady
Dobrý den,
chtěla bych znát důvod kácení keřů za domem v ulici Hlávkova. V kombinaci s nynějším počasím a příliš častým sekáním trávy na místě bude za chvíli vyprahlá poušť. Navíc zeleň před domem pomáhala udržovat lepší teplotu pro nájemníky mající byty právě na vykácené straně.
Děkuji za odpověď a doufám, že se nechystá žádné kácení stromů na stejné straně domu.
S pozdravem
Markéta Dúžková
Lokalita závady
Hlávkova 1383, Teplice, 415 01, Teplice
není přiložena fotografie
Toto hlášení řeší
Ing. Dagmar Teuschelová (odbor životního prostředí)
Vyjádření k hlášení
Dobrý den, podnětem k redukci keřů byla žádost obyvatele tamní lokality. Při místním šetření bylo zjištěno, že byl podnět oprávněný - keřové skupiny byly neupravené, prorostlé nálety a držel se v nich komunální odpad, pod jedním z nich přebývali bezdomovci. Pařezy se frézovat nebudou, tudíž keře opět obrazí.
Stromy se ve městě kácí pouze ze zákonem stanovených důvodů, tzn. jsou-li suché, nemocné anebo v minulosti tak nevhodně vysazené, že nyní jejich kořenový systém ničí majetek (domy, chodníky,...) anebo je koruna (která nejde vhodně redukovat) v oknech či na fasádě bytových domů.
S pozdravem.
Ing. Dagmar Teuschelová má v kompetenci:
Připomínky k sekání trávy, hrabání listí, úklidu zeleně, připomínky ke stavu stromů a keřů.
Vytisknout hlášení
Zobrazit QR kód
Sdílet na Facebook
Poslat na email