NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

260919_31eb

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Přechod pro chodce

Datum nahlášení
26.09.2019

Kategorie závady
Veřejné osvětlení a světelná signalizace

Popis závady
Velmi krátký čas pro přechod pro chodce na křižovatce Alejní/U Zámku. Dobrý den, od doby instalace nových semaforů nikdo nezkontroloval časování. S mým nadprůmerným tempem chůze se sotva dostanu do poloviny silnice a již přecházím "na červenou". Myslím že to platí pro všechny 3 přechody, minimálně však ve směru od Billy k Zámecké zahradě. Mimo jiné se mi zdá že se zvýšila agresivita řidičů v této křižovatce, častěji se setkávám se situací kdy mám zelenou na přechodu a řidič mě nebo jiné přítomné chodce málem srazí. Přioadá mi, že ve směru Alejní od Gymplu doprava na Alejní řidiči nemají oranžový blikající semafor upozorňující na chodce, což je stejně neopravňuje přehlížet přechod v zatáčce.

Lokalita závady
Alejní, Teplice, okres Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Jakub Číže (odbor dopravy)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení.

Situaci prověříme a zareagujeme.
_________________________________________________________
EDIT: Na základě provedeného místního šetření byly upraveny pozice výstražných oranžových blikačů se symbolem chodce u jednotlivých přechodů, čímž by se měla snížit četnost ohrožení přecházejících chodců. Délka zeleného signálu pro chodce je s ohledem na okolní provoz IAD, který není ani zdaleka na hranici propustnosti křižovatky, opravdu zbytečně velmi krátká. Prodloužení zeleného chodeckého signálu je předmětem úpravy dopravního řešení celé světelné signalizace. Tato úprava bude zadána ke zpracování a následně realizována.

Hezký den.
_________________________________________________________
EDIT: Délka chodeckých zelených byla na všech třech přechodech předmětné světelné signalizace prodloužena z původních 5 sekund na 8 sekund. Tento čas by již měl být k přejití předmětných komunikací dostatečný.

S pozdravem, Jakub Číže


Jakub Číže už není zaměstnancem Magistrátu města Teplice, můžete zobrazit organizační strukturu Magistrátu města Teplice a vyhledat náhradní kontakt.

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email