NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

280419_436f

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Odstavená auta

Datum nahlášení
28.04.2019

Kategorie závady
Autovraky

Popis závady
Dobrý den, upozorňuji na ostavená autav ul. Thámova, která navazuje na z ul. Skupova, první - škoda červená, nemá platnou technickou, druhé - bílý ford, dle informace, nemá funkční motor, patří servisu, který je "za rohem". Vzhledem k problémům, které má ul. Thámova, kde je problém zaparkovat u vlastního domu, žádám město Teplice, aby tuto nepříjemnou situaci řešilo. Děkuji Černá

Lokalita závady
ulice Thámova, Teplice, okres Teplice

Přiložená fotografie
Zobrazit fotografii v originální velikosti

Fotografie závady

Toto hlášení řeší
Marek Roth (odbor dopravy)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení. Vozidla jsou odstavená. vlastník komunikace je zapsal do sledování jejich stavu - proto je hlášení "vyřešeno". Dále musí vlastník komunikace čekat dokud vozidla nesplní §19 zákona č. 13/1997 Sb., tedy "odstavovat silniční vozidlo, které je pro závady v technickém stavu zjevně technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích a obnovení způsobilosti by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce silničního vozidla (dále jen „vrak“)" a potom může věc předat silničnímu správnímu úřadu který způsobem v místě obvyklém vyzve provozovatele vozidla k jeho odstranění a pokud uplyne 2 měsíční lhůta a provozovatel vrak neodstraní, tak teprve potom je vlastník komunikace oprávněn vozidlo odstranit.
U bílého fordu MP Teplice překontroluje jestli lze pohledem konstatovat že motor vozidla je nefunkční a musí být opraven.
S pozdravem


Marek Roth má v kompetenci:
Autovraky včetně vozidel nalezených a opuštěných, odtahová služba na území města

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email