NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

280518_c1e3

Stav zpracování
VYŘEŠENO

Název hlášení
Nesvítí semafor na přechodu v Alejní ul.

Datum nahlášení
28.05.2018

Kategorie závady
Veřejné osvětlení a světelná signalizace

Popis závady
Dobrý den, v Alejní ul. asi 2 měsíce nesvítí semafor na přechodu naproti Galerii a domu čp. 2758. Nevíte proč tak dlouhou dobu nefunguje?

Lokalita závady
Alejní, Teplice, okres Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Jakub Číže (odbor dopravy)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení.

Nejedná se o závadu, ale záměrné uvedení do stavu mimo provoz a to z následujícího důvodu...křižovatka byla uvedena do stavu mimo provoz dne 3. 4. 2018 v dopoledních hodinách, tj. v den, kdy vstoupila v platnost uzavírka ulice Libušina z důvodu rekonstrukce parovodu společnosti ČEZ Teplárenská a.s., čímž byla veškerá doprava přesměrována na objízdnou trasu ulicemi Duchcovská a Alejní, mimo jiné i přes předmětnou křižovatku, a došlo tak k výraznému zvýšení hustoty provozu v ulici Alejní. Dopravní řešení této křižovatky však není na tuto hustotu provozu připraveno, a proto ze směru od Řetenic (gymnázia) docházelo k tvorbě dlouhých kolon, které i přes poledne, kdy není doprava tak hustá jako v době dopravních špiček, dosahovala až k supermarketu BILLA. Tím docházelo k extrémnímu zpožďování spojů MHD i linkové dopravy. Na základě provedeného místního šetření, které domněnky o tom, že křižovatka bude v daném směru tvořit „špunt“, potvrdilo, bylo rozhodnuto o jejím dočasném vypnutí a to po dobu uzavírky ulice Libušina, tj. do konce července 2018.
Samozřejmě jsme si vědomi, že vypnutím dané světelné signalizace se zvyšuje riziko střetu chodce s automobilem, ale s ohledem na celkovou dopravní situaci bylo rozhodnuto tak, jak je výše uvedeno.

Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.


Jakub Číže má v kompetenci:
Agenda ve smyslu zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, drážní správní úřad (licence, jízdní řády, kontroly), výkon státního dozoru ve věcech drah, dopravní signalizace

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email