NAHORU

STATUTÁRNÍ MĚSTO TEPLICE
HLÁŠENÍ ZÁVAD

Prohlížíte hlášení  

281119_7fde

Stav zpracování
V ŘEŠENÍ

Název hlášení
Semafory pro chodce

Datum nahlášení
28.11.2019

Kategorie závady
Veřejné osvětlení a světelná signalizace

Popis závady
Dobrý den, kvůli mateřské dovolené, která mi před dvěma měsíci začala, mám mnohem větší šanci chodit přes město pěšky. Díky tomu jsem si tedy všimla, že zelená světelná signalizace pro chodce je natolik krátká, že i Usain Bolt by měl problém na zelenou přeběhnout. Senioři, kteří jsou rádi, že ujdou metr za hodinu, nemají tedy ani šanci vkročit na přechod, aby mezitím neskočila červená. Vím, že projíždějící auto musí počkat než chodec přes přechod přejde, ale je to stresující. Nešlo by s tím tedy něco udělat? Např. v Mostě jsou semafory na časovač a máte čas projít přechod alespoň 10x. U hl. nádraží v Teplicích je také časovač, ale netrvá snad ani 10 sekund. A když už jsem u těch přechodů, měly by být mnohem lépe osvětlené, aby na nich šli chodci vůbec vidět. U Billy u Zámecké zahrady je nový semafor, ale žádné osvětlení. Líbí se mi přechody u Maršovské školy, svítí natolik, že chodci jsou vidět snad i ze Sněžky. Tímto je to asi k přechodům vše. Děkuji za přečtení tak dlouhé zprávy a byla bych ráda, kdyby to bylo vyřízeno kladně.

Lokalita závady
Trnovany, Teplice, okres Teplice

není přiložena fotografie

Toto hlášení řeší
Jakub Číže (odbor dopravy)

Vyjádření k hlášení
Dobrý den, děkujeme za nahlášení.

V posledních měsících se nám tu stížnosti/hlášení na délku zeleného signálu pro chodce dosti množí, takže máme v plánu se tím přes zimní měsíce více zabývat a pokusit se křižovatky upravit tak, aby se chodci cítili více bezpečně a zároveň nedocházelo k tvorbě nekonečných kolon po městě (ve kterých uvízne bohužel i MHD). Úkol to není lehký, v některých místech dokonce neřešitelný, ale věříme, že alespoň na některých místech se podaří současnou situaci zlepšit/vyřešit.

Srovnání s Mostem je dosti nešťastné, jelikož hustota dopravy je v Mostě nižší nebo max. stejná, ale rozprostře se na jejich širokých komunikacích daleko lépe. Většina mosteckých světelných signalizací funguje v pevných cyklech, takže neupravuje své cykly v návaznosti na hustotě dopravy (proto u Prioru stojíte na semaforech klidně i minutu, a to jak ve špičce, tak ve 2 hodiny ráno, přičemž za celou dobu neprojede ani jedno auto z ostatních směrů). Proto je také možná instalace odpočtů na nich. Naopak křižovatka u DP je již také dynamicky řízená (stejně jako všechny teplické) a tam už odpočty nenajdete. Uměly by totiž to stejné jako ten náš u nádraží...zobrazit posledních pár vteřin před zelenou a samotnou zelenou.


Jakub Číže má v kompetenci:
Agenda ve smyslu zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, drážní správní úřad (licence, jízdní řády, kontroly), výkon státního dozoru ve věcech drah, dopravní signalizace

Vyhledat kontakt na řešitele na www.teplice.cz

Vytisknout hlášení

Zobrazit QR kód

Sdílet na Facebook

Poslat na email